1-й Первоієрарх Української Автокефальної Православної Церкви в Діаспорі
 
Церква: Українська Автокефальна Православна Церква в Діаспорі
 
Ім'я при народженні: Сікорський Петро Дмитрович
Народження: 20 червня (2 липня) 1875(1875-07-02)
село Зеленьки Київська губернія, Російська імперія
Смерть: 22 жовтня 1953(1953-10-22) (78 років)
Ольне-су-Буа біля Парижа, Франція
Прийняття священного сану: 1922
Прийняття чернецтва: 1922
Єпископська хіротонія: 10 квітня 1932

 

Митрополит Полікарп (Сікорський) (Сікорський Петро Дмитрович) (* 20 червня 1875 — † 22 жовтня 1953) — митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Народився в селі Зеленьки (Київська губернія) в сім'ї священника. Закінчив Київську духовну семінарію (1898).

Столоначальник Київської духовної консисторії (1908-1918).

В 1919—1921 роках віце-директор департамента загальних справ в уряді УНР. Також працював в Міністерстві віросповідань уряду УНР.

В 1921 емігрував в Польшу.

В 1922 пострижений в монахи і рукоположений в ієромонахи архієпископом Діонісієм (Валединським). В тому ж році возведений в сан архімандрита.

Почергово був настоятелем монастирів - Дерманського і Загаєвського на Волині, Жировицького на Гродненщині. Активно займався політичною і громадською діяльністю.

10 квітня 1932 року митрополитом Діонісієм був хіротонізований на єпископа.

1932—1941 єпископ Луцький, вікарій Волинської єпархії.

Декретом від 24 грудня 1941 року митрополит ППЦ Діонісій затвердив єпископа Полікарпа на посаду адміністратора "Православної Автокефальної Церкви на звільнених землях України» з наданням йому сану архієпископа. На соборі УАПЦ в Пінську 9—10 лютого 1942 року був обраний її главою (адміністратором).

В 1944 евакуювався в Варшаву, потім через Словаччину в Германію.

Після закінчення Другої світової війни — адміністратор УАПЦ в Європі.

В 1950 переїхав у Францію і жив поблизу Парижа.

Помер 22 жовтня 1953 в Оле-су-Буа біля Парижа.